Burak Ergin

Burak Ergin

BODRUM'DA DEV YARIŞMA!!!

Karikatürcüler Derneği İle Bodrum Belediyesi Dev Bir Karikatür Yarışması İçin İşbirliği Yapmaya Hazırlanıyor!..


Bodrum’un Torba Mahallesi’nde 30 Mayıs 2015 günü 87 yaşında hayata gözlerini yuman değerli ustamız Bedri Koraman ağabeyimizi anmak amacıyla, başkanımız Metin Peker önderliğindeki Karikatürcüler Derneği, çok ciddi bir yarışmayı hayata geçirmek üzere kollarını sıvadı. 

Makamında bizi beklemekte olan Bodrum Belediye Başkanı sn. Mehmet Kocadon ile buluşup yarışma şartlarını belirlemek, ortak kararlar almak ve el sıkışmak üzere Başkanımız Metin Peker'le birlikte Perşembe günü Bodrum'a gittik. Sn. Kocadon bu önemli görevde işbirliği teklifimizi seve seve kabul edeceğini belirtti.     

Derneğimiz adına koordinasyonuyla da benim ilgileneceğim yarışmanın konusunun “Denize En Çok Mavi Yakışır” olmasına hep birlikte karar verdik. Uluslararası boyutta gerçekleştirilecek bu büyük yarışma, karikatür sanatının en iyilerini buluşturacak ve geniş katılım hedeflenecektir. Eserlerin son gönderim tarihinden birkaç gün sonra güçlü ve sürpriz isimlerden oluşan jüri toplantısı gerçekleşecektir.  
Ödüllerin şu şekilde olmasına karar verildi:

Birincilik Ödülü: 5000 $
İkincilik Ödülü: 4000 $
Üçüncülük Ödülü: 3000 $
Birinci Mansiyon: 1000 $
İkinci Mansiyon: 1000 $
Üçüncü Mansiyon: 1000 $  

Ödül töreni 2016 yılı Kasım ayında, Bedri Koraman ağabeyimizin yaş gününde, Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi’ndeki geniş sahnede gerçekleştirilecektir. İlerleyen zamanlarda ise Bodrum’un Torba, Gümüşlük, Göltürkbükü, Ortakent gibi seçkin ve ünlü tatil merkezlerinde yarışma karikatürlerinden oluşan sergiler açılması düşünülmektedir.  Şartname, Türkçe ve İngilizce olarak yakın bir tarihte yayınlanacaktır. 

Bodrum Belediye Başkanı Sn Mehmet Kocadon'a işbirliğinden dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca ustamız Bedri Koraman’ı tekrar saygıyla anar; tüm çizer büyüklerime, genç çizer kardeşlerime ve yarışmaya katılacak bütün sanatçılara şahsım adına şimdiden başarılar dilerim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder