Burak Ergin

Burak Ergin

Yolculuk Nereye? Quality (K)... Quality Movement...

KalDer'in açılımı "Türkiye Kalite Derneği"dir. Amblemi elips içinde "K" harfini anımsatır. http://www.kalder.org/kalderhakkinda.aspx?id=72      adresinden Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. 
KalDer Bursa Şubesi tarafından gerçekleştirilen "Yolculuk Nereye?" konulu karikatür yarışması için çizdiğim karikatürler:


  - Küçük bir çocuk, gelişmekte olan şeylerin, insan doğasının, en derin, en saf isteklerin sembolüdür. Her canlı, her toplum, tıpkı bir çocuk gibi büyümek, gelişmek ve en iyiye ulaşmak ister.  İyi olana ulaşmak, iyi olanı üretmekle mümkündür. Bu yüzden kalite bilinci, tıpkı insanın doğasında bulunan iyi ve güzel olana yönelme dürtüsü gibi insanın içine işlemelidir. Yukarıdaki çocuk bile bunu idrak etmiştir! Hayal kurar, oynar, icra eder ve büyür.Yolculuk kaliteyle büyümeye...


- Kalite bilinci olmadan ileri teknoloji, ileri teknoloji olmadan gelişmiş üretim, üretim olmadan ise yükselme mümkün olamaz. En ileri teknoloji uzay teknolojisi olup, medeniyetlerin gelişmişlik düzeyinin göstergesidir. Yolculuk kalite bilincini ilke edinerek yükseklere, sadece gelişmiş medeniyetlerin ulaşabileceği uzaya ve yeni dünyalara…


-yorumsuz...


4 yorum:

 1. Yarışmasına özgü olmasından dolayı karikatürlerinin konularıyla ilgili bir yorum yapamayacağım, ama manuel ve dijitalin mükemmel harmanlandığı özgün tekniğinden dolayı seni tebrik ediyorum. Harikalar..

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim Engin, beğenmen beni çok mutlu etti. birbirinden güzel ve yeni karikatürlerini bloğunda görmeyi heyecanla bekliyorum. Görüşmek üzere...

  YanıtlaSil
 3. Sanırım sonuncu karikatür de ; Binaların çeliğe su vermek gibi, sağlamlığı ve kalitesi iyice arttırılarak inşa edilmesi gerektiğini anlatıyor.Ben çok beğendim.Eline sağlık.

  YanıtlaSil
 4. Teşekkür ederim Kürşat! Çok değerli bir çizer meslektaşımdan gelen güzel yorumlar beni mutlu etti. Sonuncu karikatüre geldiğimde yorum yazmaya üşenip bıraktım :). Sayfayı ziyaret eden tüm izleyicilerimin hayal güçleri ve yorumları, benim şahsi yorumlarımdan üstündür elbet. Mazur görsünler!..

  YanıtlaSil